Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби у зв'язку з авіакатастрофою Ан-26 на Харківщині

Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби у зв'язку з авіакатастрофою Ан-26 на Харківщині

Президент Володимир Зеленський підписав указ про оголошення 26 вересня днем жалоби у зв’язку з трагедією, що сталася 25 вересня внаслідок аварії військового літака Ан-26 біля міста Чугуєва на Харківщині.

Про це повідомляє Офіс президента України.

Згідно з указом, у день жалоби на всій території України має бути приспущений державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач внесені відповідні зміни.

На борту літака Ан-26, який надвечір 25 вересня розбився неподалік міста Чугуєва на Харківщині, перебували 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та семеро офіцерів. Ще одного курсанта не допустили до польоту.

Унаслідок аварії щонайменше 23 людини загинули, одна з них — у лікарні в Харкові. Ще один курсант перебуває у військовому шпиталі в Чугуєві. Рятувальники продовжують пошуки ще трьох людей на місці трагедії.

Офіс генпрокурора повідомив про порушення справи за статтею 416 (порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки) Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/zelenskij-ogolosiv-26-veresnya-dnem-zhalobi-u-zvyazku-z-aviakatastrofoyu-an-26-na-harkivshini

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *