Успішне місто

Запустили онлайн-мапу дерев центра Києва

Офіс міських проєктів «Урбанина» опублікував онлайн-мапу дерев Києва.

На ній позначені 30 тисяч дерев, що ростуть у центрі Києва, у Шевченківському, Печерському районах та на Подолі. Загалом мапа охоплює 1700 гектарів.

Інформацію про дерева упродовж чотирьох років збирали студенти «Урбанини», Projector та ГО «Агенти змін». На мапі відображені дерева, що ростуть уздовж вулиць, у парках та скверах.

За час, поки створювали мапу, частина дерев могла зникнути, уточнює команда. Зокрема, на мапі позначені дерева на Черепановій горі біля стадіону «Олімпійський», які вирубали в січні 2022-го.

«Це перший крок, щоб зберегти дерева, яких з кожним роком в столиці стає все менше: деякі падають під час грози, на якісь наїжджають автівки, але звісно більшість просто не виживають без догляду», – відзначають в «Урбанині».

Мапа доступна за цим посиланням. Поки що на ній немає інформації про вид, розміри та рік висадження дерев. Для того, щоб такі дані з’явилися, потрібна підтримка місцевої адміністрації, відзначають автори проєкту.


Онлайн-мапу усіх дерев, які перебувають на балансі міста, створюють у КМДА. На цій мапі можна буде побачити, де розташоване дерево (точні координати), в якому воно стані, які має параментри, які маніпуляції з ним проводилися. Також вона буде містити фото дерев, розповідали в Управлінні екології КМДА. Мапу почали створювати в 2021-му й уже оцифрували 3000 дерев, однак на період воєнного стану роботи припинили.

Також у Києві є карта зелених насаджень, на якій зображені межі парків і скверів.

Детальна карта із зазначенням виду, віку, розміру та стану дерев вже працює в Одесі. Її запустило комунальне підприємство «Міськзелентрест», яке опікується зеленими насадженнями в місті.