Успешный город

З НОВИМИ КОРДОНАМИ ТА ВОДНИМИ КАНАЛАМИ: ТЕРЕХОВ РОЗПОВІВ, СКІЛЬКИ РОКІВ ЗНАДОБИТЬСЯ НА ВІДНОВЛЕННЯ ХАРКОВА 

Відновлення Харкова можливе за два-три роки після перемоги України у війні з Росією. Про це сьогодні, 6 травня, на прес-конференції для іноземних ЗМІ за участю ООН повідомив міський голова Ігор Терехов. У заході також взяв участь архітектор лорд Норман Фостер. 

Через ворожі обстріли в місті зруйновано близько 25% житлового фонду, багато адмінбудівель, шкіл, лікарень, дитячих садків, об’єктів інфраструктури. Терміни відновлення Харкова залежатимуть від фінансової підтримки міжнародних партнерів – банків та інвестфондів.

«План відновлення Харкова створюється під безперервним обстрілом російських окупантів. Я хочу, щоб ми розпочали його реалізацію відразу після перемоги. Ми можемо за два-три роки відновити все. Я впевнений, що ми створимо ідеальне місто майбутнього», – сказав Ігор Терехов. 

У повоєнному Харкові, за його словами, буде нова архітектура, що поєднує сучасний стиль та історичну спадщину. Увага приділять не лише зовнішньому вигляду центру міста та спальних мікрорайонів, які відрізнятимуться один від одного, але також енергоефективності та безпеці будівель. Також, за його словами, у місті можна збудувати водні канали. 

Після війни межі міста можна буде розширити та збудувати там житлові мікрорайони. Поєднають їх новими дорожніми артеріями. 

У свою чергу Норман Фостер зазначив, що до планів відновлення Харкова залучені професори Гарварда та Оксфорда, фахівці світових банків, його фонду та українські архітектори. 

«Мої зусилля зводяться до того, щоб об’єднати найкращі уми, які займаються питаннями розвитку міст та їх побудовою, з найкращими умами України. У мене відбулася зустріч із представниками школи архітектури у Харкові.

Ми створили низку робочих груп, які об’єднують багатьох людей та організацій, які працюють із місцевою спільнотою, щоб зрозуміти, як жителі міста бачать його майбутнє. Ці групи починають інтенсивно працювати над поставленими завданнями», – повідомив Норман Фостер. 

Архітектор вважає, що Харків має стати передовим містом з погляду технологічного та промислового розвитку. «Для мене та моїх колег – честь зосередитися та надати допомогу, використати всі навички у ці відчайдушні часи», – сказав Норман Фостер. Також свою підтримку у відновленні міста Харкова висловила Організація Об’єднаних Націй.