Успешный город

Як змінити розмір браслета: корисні поради

Браслет — красивий аксесуар, тільки-но важливо правильно підібрати розмір. Інакше вишукане поповнення ювелірної скриньки вислизне при першій же нагоді. Йдеться не лише про бажання купити браслет. Коли знайомий повсякденний аксесуар здавлює руку, він автоматично перетворюється на предмет роздратування. Тож як збільшити або зменшити браслет і при цьому не перетворити його на купу брухту — розповімо далі.

Як вибрати браслет потрібного розміру

Якщо маєте на меті купівлю нової прикраси для себе або на подарунок, вибирайте моделі з регульованою довжиною. Наприклад, м’який браслет-слайдер. Також підійде ланцюжковий браслет зі змінними ланками. За допомогою мініатюрних елементів його можна розширити або звузити.

Як змінити розмір браслета й не нашкодити прикрасі

Найкраще рішення — відправитися до ювелірної майстерні. Особливо, якщо браслет дорогий. Існує кілька «‎домашніх» методів, але вони вимагають певних інструментів і знань.

Як розширити браслет

Розширити ювелірну прикрасу завжди складніше, ніж звузити. Ювеліри використовують кілька технік:

  • розкочування;
  • вставку металевої пластини;
  • розтягування за допомогою металевих конусів.

Самостійно розширити вдасться лише класичний ланцюжковий браслет. Якщо в ньому присутні вставки, доведеться йти до фахівців. Тож для збільшення м’якого браслета з ланками завітайте до найближчої ювелірної крамниці й придбайте спеціальний подовжувач — екстендер. Прикріпіть його до обидвох кінців браслета за допомогою плоскогубців.

Ще один варіант — скористатися булавкою. Таким чином вдасться розширити браслет, а його дизайн стане цікавим і незвичним.

Як звузити браслет

Переконайтеся, що браслет точно заширокий. Класичний браслет-основу можна доповнити шармами. Тоді зайві 1-2 см просто необхідні.

Для зменшення прикраси на руку з неї видаляють певну частину. Для ланцюжкових моделей — ланку, для суцільних — конкретний елемент. В останньому випадку знадобиться паяльник. Якщо жодного разу не тримали його в руках, відправляйтеся до ювелірів.

Звузити ланцюжковий браслет самостійно вдасться, якщо ланки не являють собою суцільну конструкцію. Для цього скористайтеся маленькими щипцями й крок за кроком знімайте зайві ланки. Зменшуйте прикрасу поступово. Пам’ятайте: м’який браслет не повинен щільно прилягати до зап’ястка. Достатньо, аби він не зіслизнув по руці під час повсякденної активності.

Якщо маєте сумніви у власній майстерності, краще довіритися професіоналам. Один неправильний рух — і золотий або срібний браслет можна зіпсувати.