Успішне місто

 Як необхідно діяти після ядерного удару: корисні поради

Наразі тема ядерної загрози звучить все частіше. Це не може не турбувати людей, викликати тривогу і навіть панічні настрої. Звичайно, для цього є чимало підстав, адже всі розуміють наслідки такого удару. Треба сподіватися, що нічого подібного не станеться, проте підготуватися і знати, як поводитися після вибуху, вкрай необхідно. Адже від правильної підготовки та знань залежатиме життя.

Як діяти після вибуху ядерної бомби

Звісно, що у сучасних реаліях ядерна атака − як онлайн рулетка: цілком можливо, що все буде добре, але певні ризики є. Експерти Київського НДІ судової медекспертизи розповіли ключові правила дій, яких необхідно дотримуватись після трагічної події:

  1. Одразу після того, що трапилося, необхідно вирушити у притулок, укриття, де можна буде перечекати атаку та отримати відповідну медичну допомогу, якщо така буде потрібна.
  2. Якщо вибух застав у квартирі, слід закрити всі вікна та двері. Важливо не допустити проникнення радіації до житла. Оптимальним варіантом буде піднятися на вищі поверхи і сховатись у підсобному приміщенні, щільно його закупоривши. Або закритися у ванній кімнаті, де мають бути запаси бутильованої води на кілька діб.
  3. Необхідно змінити одяг, сховавши забруднений у заздалегідь підготовлений пакет, і прийняти душ. Бажано, щоб змінний одяг також був завчасно складений у щільно закритий пакет.
  4. Коли у будинку є тварини, їм потрібно заздалегідь приготувати герметичні пакети із сухим кормом і, звісно, воду у достатній кількості.
  5. Якщо вибух застав в укритті, слід спробувати налаштувати радіозв’язок, щоб бути в курсі того, що відбувається. Мобільний Інтернет, швидше за все, пропаде, тому важливо заздалегідь придбати радіоприймач на батарейках та запас останніх.

Таким чином, готуватися до ядерного удару необхідно заздалегідь (це не означає, що він станеться, але важливо все передбачити). Отже, необхідно мати: радіоприймач та ліхтарик на батарейках (плюс запасні батарейки), герметичні пакети з їжею та кормом для тварин (якщо вони є), бутильовану питну воду, запасний одяг у щільно закритому пакеті.

Скільки знадобиться перебувати в укритті

Перебувати в схованці варто чим довше, тим краще. Перші кілька діб після ядерного вибуху не рекомендується навіть ненадовго виходити з укриття. Якщо запасів продуктів харчування, води, одягу та всіх необхідних медикаментів достатньо, можна залишатися в безпеці тиждень і навіть більше. Фахівці кажуть, що згодом рівень радіаційного зараження зони зменшується:

  • через сім годин – падіння дози буде десятикратно;
  • 49 годин – у 100 разів;
  • два тижні – у 1000 разів.

За чіткого дотриманням усіх рекомендованих інструкцій шанси на виживання після небезпечного ядерного вибуху залишаються вельми високими. Що треба запам’ятати:

  1. Не можна ігнорувати сигнал повітряної тривоги. Одразу слід спускатися в укриття.
  2. Необхідно мати запаси води та їжі принаймні на 24 години. Але чим довше, тим краще.
  3. Слід забезпечити канал зв’язку та зберігати його, аби отримувати актуальну інформацію та залишатися в курсі того, що відбувається.
  4. Треба скласти додатковий «тривожний рюкзак» і заздалегідь підготувати всі необхідні речі, що планується взяти із собою.

Перелік речей необхідно ретельно продумати, тобто це не можна робити похапцем. Речей не повинно бути багато, але важливо взяти все, без чого складно і тим більше неможливо обійтися. Спланована, якісна підготовка до будь-якої ситуації може зберегти здоров’я та навіть життя. Слід серйозно ставитися до можливих атак – і не тільки радіаційних.