Успешный город

Win Bar у будівлі початку ХІХ століття на Подолі


Win Bar – новий заклад на вулиці Хорива, спеціалізацією якого є вино. Винний бар розташований у будівлі аптеки початку ХІХ століття. «Тепер ми тут практикуємо енотерапію», – каже співвласник і дизайнер закладу Володимир Непийвода.

Win Bar – проект чотирьох співзасновників. Зокрема, це керівники студії комерційного дизайну YOD Design Lab (серед проектів – бар Loggerhead, готельно-рекреаційний комплекс Verholy, ресторан Shade Burger) Володимир Непийвода і Дмитро Бонеско, а також сомельє Олег Кравченко та Сергій Мещерінов.

Заклад вони називають командною роботою: «Усе, що можна побачити на локації, – і дизайн, і меню, і винна карта, аж до столових приладів, – створювалося нами за цим круглим столом протягом трьох-чотирьох місяців».

«Наше основне завдання – відійти від протокольності ресторанів. Між споживачем і келихом вина у них стоїть сомельє і винна карта, ціни у якій помножені на п’ять. Ми хочемо зламати цю систему», – стверджує співвласник Мещерінов.

Натомість Win Bar пропонує класичний формат винного бару із великим вибором напоїв, а також персональний підхід до кожного з гостей. Представник закладу особисто спілкується з відвідувачами і допомагає обрати вино з огляду на їхні вподобання. Своєю чергою, до напою пропонують обрати страву чи закуску з меню.


«
У нас не лише ресторан чи заклад, де можна випити вина. Ми хочемо запропонувати нову культуру споживання – і в їжі, і в напоях», – доповнює пан Непийвода.

Локація

Win Bar розташовано на перетині вулиць Хорива та Межигірської на Подолі. Це старовинна двоповерхова будівля, проект якої виконали близько 1820 року.

Відомо, що у 30-40 роках ХІХ століття у ній розміщувалася аптека під назвою «Гігієна». «На першому поверсі була власне аптека з лабораторією, а на другому жили власники. За іронією долі, тепер на першому поверсі ми практикуємо енотерапію, а згори площу винаймає фармацевтична компанія з Чехії», – розповідає Володимир Непийвода.

Стіни закладу прагнули зробити якомога ближчими до оригінального варіанту двохсотрічної давнини. Для цього довелося зняти сім сантиметрів і вісім різних шарів, каже Непийвода. «Це ще та царська цегла, яку майже неможливо зруйнувати», – додає дизайнер і співзасновник. Утім, через вібрації від метро і трамвайної колії цеглу укріпили.

Та основна особливість будівлі – склепіння у формі арки. Із особливою формою стелі співвласники працювали обережно: зокрема, адаптуючи підвальне приміщення під потреби закладу.


Вино і кухня

Утім, на першому місці у Win Bar вино. Вино є частиною барної культури, що продовжує активно розвиватися у Києві, кажуть співвласники закладу. Та додають: для продовження розвитку у цього сегменту є потреба в окремих закладах.

«Оскільки основним трендом зараз є міксологія, знайти фахівців на тему вина не так і просто», – розповідає Сергій Мещерінов. Бар-менеджер Win Bar Кирило Тумаркін отримав досвід роботи із вином, зокрема, у Good Wine.

Скуштувати вони пропонують французьке вино – білий коломбар (75 ГРН за келих) і червоне мерло (85 ГРН).

З барної карти

E. Guigal Cotes-du-Rhone Blanc 2014 – 165 ГРН

Miraval Cotes de Provence 2015 – 245 ГРН

Anwilka Petit Frere 2014 – 185 ГРН

Chateau l’Ermitage 2013 – 130 ГРН

Abtei Himmerod Riesling 2014 – 95 ГРН

Baron d’Arignac Syrah Rose – 75 ГРН

Eau de Vie Poire Williams – 90 ГРН

Київ, вулиця Хорива, 16/7
12:00-23:00
ТЕЛЕФОН: 050 424 71 67
FACEBOOK

Джерело