Успішне місто

Варшава подарує Києву 60 списаних вагонів метро, які можна буде використати на запчастини

Варшавський метрополітен подарує Києву 60 вагонів метро. Про це повідомила пресслужба КМДА після зустрічі мера Києва Віталія Кличка з варшавським колегою Рафалом Тшасковським.

За словами мера Варшави, місто виводить з експлуатації потяги, які планує подарувати Києву, де ця модель ще працює. Їх, наприклад, можна буде використовувати як джерело запчастин для ремонту.

«Старі потяги варшавського метро мають абсолютно такі ж параметри, як українські. Ми доставимо їх в Україну разом із запчастинами, щоб київське метро могло нормально працювати. У нас також була зустріч послів ЄС у Варшаві, де ми також говорили про майбутнє. Ми хочемо брати участь у відбудові України. Ми знаємо, як це робити, у нас є експерти, ми знаємо, як використовувати європейські кошти, і ми хочемо поділитися цими знаннями з нашими колегами в Києві» – цитує Тшасковського Warszawa Wyborcza.

У метро Києва експлуатується 821 вагон, з яких 726 виготовлено в російських Митищах або Санкт-Петербурзі. Десятки з них уже модернізували на Крюківському заводі. У рухомому складі метро Варшави є 22 вагони тієї 81-ї серії. Вони не ідентичні київським вагонам, адже ширина колії у варшавському метро дещо вужча. Однак колісна база — фактично єдине, що відрізняє ці потяги. Метрополітени Варшави та Києва мають різну ширину колії – 1435 та 1520 мм відповідно.

Джерело