Успішне місто

В Києві демонтовано дві дошки на честь комуністичних діячів (фото)

В столиці були демонтовані дві меморіальні дошки – одіозному чеському журналісту Юліусу Фучику та радянському воєначальнику Василю Тупікову. Демонтаж відбувся в рамках “громадської дерусифікації”.

Про це стало відомо з повідомлення на сторінці “Декомунізація.Україна” у Facebook.

Як зазначається у повідомленні, за результатами голосування в додатку “Київ Цифровий” та рішенням експертної групи вул. Юліуса Фучика має стати вул. Карла Чапека. В свою чергу, вул. Генерала Тупікова має бути перейменована на вул. Андрія Мельника.

“Київ лишається одним з небагатьох міст, де досі не розпочався процес дерусифікації та закінчення декомунізації пам’ятних знаків (крім одного під аркою Дружби народів). Загалом таким об’єктів – понад 100 штук”, – наголошується у повідомленні.

Довідково: 

Юліус Фучик – заангажований чеський журналіст, з 1921 р. член Комуністичної партії Чехословаччини, з 1929 р. працював в газеті Компартії кореспондентом у Москві, з 1941 р. – член ЦК Компартії Чехословаччини. Належав до групи журналістів, яка відкинула будь-яку критику СРСР. Збірка його репортажів з СРСР “Країна, де завтра вже означає вчора” стала прикладом украй упередженого висвітлення радянської імперії, у якій панував сталінський терор і чий промисловий розвиток вимагав мільйонів жертв (перше видання вийшло 1932 р., коли в Україні почався Голодомор).

Василь Тупіков – російський воєначальник, член ВКП(б), з 1922 р. в Червоній Армії, військовий аташе СРСР в Естонії (1935-37) та Німеччині (1940-41 рр.).

Нагадаємо, у столиці завершилося голосування за перейменування міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами. Участь у голосуванні узяло 6,5 млн людей.