Успішне місто

Успіхи ЗСУ на Харківщині – це найкращий контрнаступ після Другої світової війни. Оцінка британського військового експерта

Найпершою причиною успіху Ед Арнольд називає те, що військові були підготовлені за концепцією НАТО

Британський військовий експерт Ед Арнольд, дослідник у галузі безпеки Королівського інституту об’єднаних служб проаналізував дії Збройних сил України у Харківській області. Про це пише видання «FOCUS online». Найпершою причиною успіху експерт називає те, що  військові були підготовлені за концепцією НАТО.

Причини успіху ЗСУ 

Буквально за кілька днів Україна відвоювала більшу частину Харківської області. І причиною цього військовий експерт Ед Арнольд вказує довгострокову стратегію. «Вони розумно використовують свої резерви, використовують слабкі місця і тепер можуть досягти значного успіху», – каже Ед Арнольд.  

Щонайменше 3000 квадратних кілометрів території відвоювали українці. Арнольд вважає, не виключено, що Київ планував цей наступ ще з травня. «Можна зробити висновок, що всі попередні бої на Донбасі були частиною плану послаблення російських сил на сході настільки, щоб зробити такий контрнаступ можливим», – каже британський експерт.   

Він вважає, що українці зараз так швидко просуваються на фронті, тому що ситуація з російськими військами під Харковом була ще гіршою, ніж передбачалося. Арнольд також вказує на те, що росіяни воюють «дуже розрізненими та ізольованими одиницями» і що їхня єдність руйнується.

Київ нарешті може презентувати успіхи Заходу

 У політичному плані Україна нарешті змогла продемонструвати успіхи своїм західним партнерам. А ще вона показала, «що може добре використовувати системи озброєнь, навчання та всі гроші, які надходять в Україну».  Арнольд описує сам наступ як один із найкращих з часів Другої світової війни.

«Це показує Заходу, що українці справляються з викликом і, якщо вони зараз отримають більше та важче озброєння, ситуація для українців покращиться до початку зими», – вважає експерт.

   Що цьому передувало

В результаті успішного контрнаступу Збройних сил України було звільнено більшу частину Харківської області. Російська армія зазнала значних втрат у результаті боїв у Харківській області. Також Українській армії вдалося отримати багато трофейної техніки, яку росіяни, тікаючи, лишали на Харківщині.