У Харкові встановили пам’ятник двірнику

У Харкові встановили пам’ятник двірнику

Його встановили на честь людей, які щодня роблять місто чистішим в одному з дворів на майдані Конституції.

Реконструкція території біля Будинку зі шпилем на майдані Конституції, 2/2 тривала понад три місяці. За цей час встановили нові лавки, ліхтарі та альтанки. Головною окрасою двору місцеві називають новий пам’ятник.

Ніколь Костенко, кореспондентка
Це перший пам’ятник двірнику в Харкові. Його встановили на честь людей, які щодня роблять місто чистішим в одному з дворів на майдані Конституції. Також територію прикрашають скульптури тварин, фонтан та незвичайні меблі. 

Михайло Мельник працює двірником понад 15 років. Чоловік каже: робота важка, але мешканці допомагають підтримувати чистоту. Тож пишається тим, що до його професії ставляться з повагою. Згадує, що теж брав участь у реконструкції двору.

Михайло Мельник, двірник
Это очень быстро устанавливалось. Нам привезли землю, мы засыпали землю. Потом привезли семена, а мы их поливали. В общем это все поливается нами, подметается. 

Євгенія, мешканка будинку на майдані Конституції, 2/2
 Какой у нас двор был страшный. Машины асфальт разбили. Сколько мы писали, просили, а потом все-таки сделали асфальт отличный. 

А от деякі місцеві нарікають, що з території прибрали тенісні столи та зменшили кількість дитячих майданчиків. Також скаржаться: у дворі цілодобово горять ліхтарі, а фонтан працював лише одного разу, на День міста.

Ну, зачем эти урны, больше двадцати штук. Были хорошие скамейки, взяли поменяли. Только чтобы деньги истратить, и все.

У міськраді кажуть, що капітально відремонтувати двір планували давно. А навесні обрали єдину тематику.

Роман Нехорошков, директор департаменту житлового господарства Харківської міськради
Ми знайшли цікаву ідею для цього двору – стилізувати його під “старе місто”. Щоб утілити цю концепцію в життя, ми встановили в центрі трирівневий фонтан, а також постаралися обіграти в такому ж стилі бетонні елементи благоустрою, з яких створили ліхтарі, лавки і столики – все в класичному дореволюційному стилі. 

Крім цього, відремонтували входи до під’їздів, оновили частину фасаду, відновили електрику у дворі, облаштували місце для сміттєвого контейнера, висадили квіти і газон. Також встановили інформаційний стенд про відомих харків’ян, а на стінах будинків зробили тематичні мурали.

Джерело: https://www.objectiv.tv/objectively/2019/08/27/u-harkovi-vstanovili-pam-yatnik-dvirniku-video/

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *