У програмі концертів — багато українських творів. У тому числі прем’єри сучасних композиторів, на музику яких вплинули трагічні події останніх місяців.
Вперше за роки незалежності Національна філармонія України розпочинає концертний сезон в умовах воєнного стану. Війна внесла свої корективи не лише у програми концертів, але й подекуди унеможливила процес їх планування. Принаймні, на тривалий час.
«Сезону як такого немає. Раніше ми планували на десять місяців уперед, з вересня по червень. Зараз завершуємо формувати жовтень. Фактично йдеться про два найближчі місяці, — поділилася Олена Зеніна, помічниця художнього керівника філармонії. — Гастролерів не буде. За винятком тих зарубіжних артистів, які самі виявили бажання у нас виступити. В основному, працюємо із київськими колективами й солістами».
За її словами ефект різноманітності виникає завдяки новим програмам. Багато виконується української музики.
«Чимало артистів наших оркестрів за кордоном. Ми змушені працювати із замінами, що дуже ускладнює роботу. Не кажучи про те, що під час повітряних тривог зобов’язані переривати концерти. Виняток — камерні концерти у Музичному салоні, що слугує і як концертний зал, і як укриття, — звернула увагу Олена Зеніна.- У Колонному залі дотримуємося кількісного обмеження аудиторії, можемо продавати тільки 160 квитків. У серпні мали не дуже велику аудиторію, бо починали концерти о 17.00, підлаштовуючись під режим комендантської години. Із вересня вирішили починати концерти у Колонному залі о 18.00, а всі заходи у Музичному салоні починатимуться о 17.00».

Традиційно честь відкриття сезону має філармонічний симфонічний оркестр. Диригент — Микола Дядюра. У концерті-відкритті 2 вересня прозвучить «Героїчна» симфонія Людвіга ван Бетховена та «Святий Боже» для симфонічного оркестру (прем’єра в Україні!) сучасного українського композитора Олександра Родіна. «Святий Боже» для симфонічного оркестру написано у квітні цього року в Києві, під звуки сирен та вибухів.
«В основі — тема церковного розпіву „Святий Боже, Святий Крепкий, Святий Безсмертний, помилуй нас“, що використовується у богослужіннях на Чернігівщині. Цей наспів я чув із дитинства. Я сам родом з Чернігівщини, це моя земля, тож особливо боляче було дивитися, що робить з нею ворог, — поділився композитор. — Мій твір про світло. Вважаю, це єдина зброя проти темряви, яку можемо застосовувати ми, творчі люди. Це моя війна, і мистецтво — моя зброя. Принаймні, я роблю усе для того, аби було саме так».

Західноєвропейська музика / сучасна українська музика
4 вересня. «Фрески». Солісти Будинку органної та камерної музики України Назарій Пилатюк (скрипка), Ірина Харечко (орган). Твори Клемента Славицького, Арво Пярта, Лесі Дичко. Програма про взаємовпливи зображального мистецтва й музики. Відкриє концерт для органу соло Клемента Славицького, чеського композитора й органіста ХХ століття. Центральний твір програми — «Fratres» («Брати») сучасного естонського композитора Арво Пярта, мерехтливе плетиво варіацій на одну тему, своєрідні роздуми автора про те, що «мить і вічність боряться всередині нас». Фінальний твір програми, «Фрески» сучасної української композиторки Лесі Дичко, створено під враженням від картин художниці Катерини Білокур
16 вересня. Національний симфонічний оркестр України. Диригент — Володимир Сіренко. Твори Яна Сібеліуса, Вікторії Польової — світова прем’єра твору «Буча. Lacrimosa» пам’яті трагічно загиблим від рук російських окупантів.
«Цей твір було написано після того, як я побачила фотографії страшних звірств, зчинених у Бучі. Тоді я майже згоріла од відчаю, від неможливості жити далі. Це — споглядання того, як душі закатованих, зґвалтованих, розстріляних українців підіймаються до неба як струмки, — розповіла композиторка. — Це — свідоцтво втрати раю людяності. Це назавжди залишиться як страшна рана. І цей твір — єдина можливість вижити для мене. «Попіл Бучі стукає у моє серце».
24 вересня. Концерт у рамках відкриття Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест». Національний симфонічний оркестр України. Диригент — Володимир Сіренко. У програмі — Концерт № 2 для скрипки з оркестром, BB 117 Бели Бартока та Симфонія № 2 «Героїчна» для великого симфонічного оркестру Євгена Станковича.

Музика бароко
5 вересня. «Бахіана». Проєкт Вадима Борисова. Київський камерний оркестр. У концерті прозвучить музика Йоганна Себастьяна Баха та його синів, Вільгельма Фрідемана та Карла Філіппа Емануеля.
Вільгельм Фрідеман — старший і один із найталановитіших синів Баха. Він же — один із найбільш безталанних нащадків великого композитора. Після полишення посади органіста у церкві Пресвятої Діви в Галле (Вільгельма Фрідемана ще називають «галльским Бахом»), де він працював майже двадцять років, до кінця життя музикант формально був безробітним. Відтак блукав світом у безуспішних пошуках роботи й помер у глибоких злиднях. Більше пощастило молодшому брату, Карлу Філіппу Емануелю. Вже за життя саме його, а не батька називали «великим Бахом». Велику популярність серед сучасників здобули, зокрема, його клавірні сонати, що вирізняються особливою виконавською свободою, наближаючись до мистецтва імпровізації. І хоча після смерті Карла Філіппа Емануеля Баха його ім’я поступово відійшло у забуття майже на сто років, він увійшов у історію світової музики як один із основоположників стилю музичного сентименталізму.
10 вересня. Клаудіо Монтеверді. Вечірня. Капела імен Бориса Лятошинського, Cremona Antiqua (Італія). Диригент — Антоніо Греко, хормейстер — Наталія Хмілевська.
Виконання «Вечірньої» Монтеверді у Києві — спільний проєкт Капели імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України й італійського барокового оркестру Cremona Antiqua під орудою диригента Антоніо Греко. «Вечірню Пресвятої Богородиці» ще називають «Вечірньою Клаудіо Монтеверді 1610 року» — за датою першого видання партитури. Цей грандіозний монументальний твір (близько 90 хвилин звучання) є яскравим зразком так званих перехідних, або етапних текстів в історії західноєвропейської музики: він є своєрідним містком між епохами Відродження та Бароко.
25 вересня. Орган нон-стоп. «Великий Бах». Моноконцерт Ірини Калиновської (орган).
29 вересня. «Діаманти бароко». Проєкт Вадима Борисова. Київський камерний оркестр. Прозвучать твори Йоганна Адольфа Гассе, Йоганна Давида Гайніхена, Жана Філіпа Рамо, Алессандро Марчелло, Георга Телемана.

Фестиваль камерної музики «Камерні акценти осені»
17 вересня. «Чорне намисто». Київський камерний оркестр (диригентка Наталія Пономарчук) & художниця ZINAIDA.
«Чорне намисто» — проєкт, де поєднаються звук і зображення. А саме: музика найяскравіших сучасних українських композиторок, Алли Загайкевич, Вікторії Польової, Любави Сидоренко, Анни Корсун, та відео й інсталяції знаної художниці ZINAIDA. Виконання музики на найвищому професійному рівні забезпечать музиканти Київського камерного оркестру під керівництвом досвідченої диригентки Наталії Пономарчук. Свій проєкт мисткині присвячують жінкам-воїнам, які загинули під час війни за Незалежність України.
18 вересня. «Відлуння епох: від монодії до модернізму». Камерний хор «UNITED». Керівник — Владислав Лисенко.
Програма концерту — своєрідна антологія української духовної музики, наочна презентація того, як змінювалась її мова впродовж століть. І справді, кожна наступна епоха немовби відлунює попередню. Твори, що прозвучать — справжні перлини українського духовного співу.

19 вересня. Концерт до 80-річного ювілею Євгена Станковича. Національний ансамбль солістів «Київська камерата». Диригент — Валерій Матюхін.
19 вересня — День народження Євгена Станковича. Видатному українському композитору виповнюється 80. Саме цього дня «Київська камерата» піднесе ювіляру музичний подарунок, виконавши його камерну музику.
20 вересня. «Від Баха до Beatles». Київський квартет саксофоністів. Керівник — Юрій Василевич.
Прозвучать твори Й. С. Баха, С. Нестіко, Л. Негауза, А. П’яццолли, Г. Генкока, Д. Еллінгтона, В. Полянського та інші.
21 вересня. Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Диригент — Ігор Пучков. У програмі — струнні квартети Франца Шуберта, Бедржиха Сметани.

Гастролери
23 вересня. Філармонічний симфонічний оркестр. Диригент — Міхеїл Менабде (Грузія). У програмі — твори Франца Шуберта, Бориса Лятошинського, Чарльза Айвза.
Звертаємо вашу увагу, що час концертів у Колонному залі змінено — початок о 18.00.
Адреса Національної філармонії України: Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 300-400 грн.