Успішне місто

«СЛАБКЕ МІСЦЕ РОСІЇ — ЦЕ БАЛАКЛІЯ: ЯК ГОТУВАВСЯ КОНТРНАСТУП У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, — ГУР 

Контрнаступ української армії в Харківській області було сплановано завдяки, зокрема, даними військової розвідки. Про це розповів представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький. 

За словами Скибицького, необхідно було зупинити наступальні темпи Росії насамперед на Донецькому напрямку. Головна мета російської армії, яка залишається на сьогоднішній день, — повна окупація Донецької області. Тому було вжито всіх необхідних заходів щодо недопущення просування російських військ у Донецькій області.

«Рано чи пізно ми розуміли, що потрібно проводити контрнаступальні дії і в Харківському напрямку. Насамперед через загрозу Харкова, яка, до речі, досі зберігається», — сказав Скибицький.

Він додав: «Навесні було зрозуміло, що слабке місце Росії — це Балаклія. У червні стало очевидним, що наступ на балаклійському напрямку можливий. Дії, які ми планували у Херсонській та Запорізькій областях, допомогли розвинути спільні успіхи Збройних Сил України».

Через місяць російське командування перекинуло всі війська на південь. Це створило умови для успішних дій української армії у Херсонському та Харківському напрямах та дозволило розвинути цей успіх.

“Нашою головною метою є деокупація всіх захоплених територій”, — запевнив Скібіцький.