Ресторан Eastman від власників закладів «Любимый дядя» і «ЖЗЛ»

Ресторан Eastman від власників закладів «Любимый дядя» і «ЖЗЛ»

Eastman – це новий ресторан компанії First Line Group («Жизнь замечательных людей», «Любимый дядя», «Итальянская редакция»), який пропонує страви Азії – «від Близького до Далекого Сходу». Відкриття закладу відбулося в жовтні: наразі він працює лише за попереднім бронюванням з 18:00, але з 19 жовтня планують відкрити вільний вхід на обіди з 12:00, а ще за тиждень – запустити сніданки з 09:00.

Концепція

Eastman – найбільший заклад ресторатора Дмитра Запорожця, який розвиває ресторани First Line Group у Києві («Жизнь замечательных людей», «Любимый дядя», «Итальянская редакция») та Харкові (Gorcafe 1654, «Наша дача», «Итальянская редакция №2»). Як і в інших проєктах Запорожця з бренд-шефом Володимиром Ташаєвим, тут не прив’язуються до однієї кухні: в Eastman пропонують страви, натхненні Азією – від хумусу з Близького Сходу до карі з Індії, дімсамів із Китаю та рамену з Японії.

«Eastman не є спробою відтворити автентичні смаки кухонь Азії, це авторське прочитання смаків цієї частини світу», – каже Ташаєв. Побудували історію закладу навколо постаті однойменного персонажа. «Наш герой Eastman подорожував усією Азією, побачив увесь цей пласт життя. І цей ресторан – про його ностальгію за всіма цими країнами. Це така ода ностальгії», – пояснює шеф-кухар, який протягом 18 років працював в Ізраїлі. Ташаєв додає, що не хотів би заганяти Eastman у будь-які межі чи використовувати ярлики: «Коли ми запустили «Любимый дядя», нас наполегливо називали «ізраїльським рестораном». Але те, що ми першими зробили хороший хумус чи шакшуку в Києві, не робило нас ізраїльським рестораном. Так само й тут».

«Це історія про те, що рамки й межі – тільки в голові, а не у світі, – підтверджує Дмитро Запорожець. – Ми не робили індійський чи шрі-ланкійський автентичний ресторан. Ми зробили ресторан людини, яка часто подорожує та сприймає світ своїми очима».

Бренд-шеф First Line Group Ташаєв розповідає, що компанія протягом тривалого часу планувала відкриття ресторану з акцентом на Азію; за останні кілька років він побував у Шрі-Ланці, Індії, Таїланді та низці інших країн. «Але я навіть з Індії публікував фото й писав: «Ні, індійський ресторан відкривати не будемо», – каже Ташаєв. Пояснює, що вивчав окремі кулінарні культури цієї частини світу, але врешті Eastman вийшов зовсім іншим: «Ми з’їздили в Індію, але з того, чого там навчилися, тут не реалізували нічого. Так само й із Таїландом. Тільки загальна ідея – загальний аромат, загальна історія. Пропустити через себе знання, але дати своє». «Можна з’їздити, повчитися, можна залучити автентичних кухарів. Та, як на мене, є лише один компас, на який варто орієнтуватися – це ти сам», – додає Ташаєв.

Локація

Eastman розташований на першому поверсі житлового будинку на вулиці Великій Васильківській між станціями метро «Олімпійська» та «Палац Україна». У закладу близько 900 квадратних метрів простору. Усього можуть вмістити до 155 людей. «Це наш найбільший ресторан, – розповідає засновник Дмитро Запорожець. – Ми вже давно працюємо в Києві й уже давно мріяли про великий проєкт для великого міста. Утомилися від невеликих площ, хотілося вирватися в щось більше».

Та візуальний центр першого поверху Eastman – скульптури українського художника Володимира Кочмара, створені у 1998 році. «Це також історія про вихід за межі», – коментує Запорожець артоб’єкти у вигляді тіл двох оголених чоловіків, що вириваються за червоні рамки. «Був такий прекрасний музичний майданчик у Харкові, який називався «Родной дом», там ще років 15–20 тому виступали музиканти рівня Сезарії Евори. Коли клуб закривався, я зміг викупити ці скульптури. Протягом десяти років вони лежали на складі, а тоді ми попросили скульптора їх реставрувати. Тепер вони живуть тут», – розповідає Запорожець.

З меню

  • Парата – 75 грн
  • Том кха – 275 грн
  • Курочка малай тіка масала – 265 грн
  • Салат з кіноа – 215/365 грн
  • Дамплінг з креветками – 265 грн за 9 шт
  • Цвітна капуста в кокосовому молоці – 255 грн
  • Шашлик з сома – 375 грн
  • Мочі з дуріаном і манго – 145 грн
  • Шоколадний «Наполеон» – 165 грн

місто Київ, вулиця Велика Васильківська, 85-87
18:00–00:00 (тестовий режим)
ТЕЛЕФОН: 097 470 85 87
Джерело

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *