Пресс-секретарь Зеленского прокомментировала ситуацию вокруг сноса памятника Жукову в Харькове

Пресс-секретарь Зеленского прокомментировала ситуацию вокруг сноса памятника Жукову в Харькове

Соответствующий пост Юлия Мендель опубликовала на своей странице в соцсети:
Источник: https://glavnoe.ua/news/n356993516-press-sekretar-zelenskogo-prokommentirovala-situaciju-vokrug-snosa-pamjatnika-zhukovu-v-harkove 

Ситуація в Харкові навколо пам`ятника маршалу Жукову — яскравий приклад непродуманості та недосконалості гуманітарної політики, яка проводилася протягом останніх років. А також — свідчення нагальної необхідності запровадження процедур народовладдя та нової якості діалогу між владою і суспільством.

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» закладає правову колізію. Він вимагає перейменувань та знесення пам`ятників радянським діячам, але водночас робить винятки для випадків, коли такі історичні пам’ятки пов`язані із опором і вигнанням нацистських окупантів з території України. (Пункти д) та є) частини 4 статті 1 Закону).

Отже, закон не вимагає знесення пам`ятника. Але правова колізія, пов’язана з ним — так само як з перейменуванням проспекту — присутня. Тим більше, за відсутності громадського консенсусу з цього питання у місті Харкові.

Президент вважає, що розв’язання подібних колізій в рамках закону є справою винятково територіальної громади міста. Що передбачає проведення громадських консультацій і слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони.

Міський голова, як лідер територіальної громади, має бути арбітром у цьому протистоянні і організувати процес пошуку оптимального рішення, а не ставати на чийсь бік.

Реакцію на ситуацію з боку МЗС РФ президент вважає черговим втручанням у внутрішні справи суверенної держави і застерігає російську сторону від повторення подібних кроків.

Президент закликає міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді. Він також закликає національну поліцію та прокуратуру надати правову оцінку подіям, що сталися 2 червня.

 

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *