Успішне місто

Поради водіям, як пересуватися під час туману

Збираєтеся кудись поїхати на машині, але попереду туман? Останнім часом – це природне явище все частіше виникає в Україні. Найнеприємніше – це те, що з’являється він тоді, коли водієві навпаки потрібне хороше освітлення – надвечір або рано вранці. Їзда за поганої видимості надзвичайно небезпечна, тож потрібно дотримуватися рекомендацій спеціалістів та слідкувати, щоб автоцивілка не була простроченою. 

Фари

Обов’язково використовуйте правильне світло. За статистикою 12% автомобілістів взагалі не користуються протитуманними фарами, проте вони продумані так, щоб надати максимально кращу видимість. Завдяки нижньому розташуванню в більшості випадків проходять під густою завісою туману, котрий за своєю природою ніколи не доходить повністю до землі.

Досвід

За статистикою саме малодосвідчені водії найбільше не можуть впоратися з керуванням під час поганої видимості навіть на порожній дорозі. В’їзд у стовп, бордюр, дерево – стандартний «фініш» поїздки. У такому разі не завадить мати поліс КАСКО, який компенсує ремонт власного авто.

Уважність

На дорозі необхідно бути максимально сконцентрованим. Не виїжджайте у втомленому, сонному, хворому стані, поганому настрої.

Лобове скло

Воно має бути максимально чистим й сухим. Навіть за відсутності опадів скло треба досить часто та якісно протирати.

Швидкість

На відміну від таких погодних явищ як дощ або сніг, зчеплення із дорогою і контроль над керуванням не втрачається, що дає змогу розганятися до будь-якої швидкості. Проте робити цього не варто, краще пересуватися так, щоб підтримувати безпечну дистанцію та вчасно загальмувати за найменшої перешкоди. Ситуація може стати настільки критичною, що жодна автоцивілка не допоможе. В ідеалі швидкість має бути такою, щоб встигати бачити перед собою 5-10 м.

Дистанція

Особливий момент, оскільки під час туману, особливо великої густоти важко розрахувати необхідну відстань. Тут варто дотримуватися правила «краще більше, ніж менше». Якщо попереду не видно інше авто іноді краще уявити, що воно є, дотримуючись дистанції виходячи із порогу туманної завіси.

Ризик – не благородна справа

За поганої видимості не здумайте здійснювати обгін, об’їзд, нехтувати навіть незначними правилами ПДР. Теж саме стосується власної безпеки – ремені мають бути пристебнутими. Водія нічого не повинно відвертати увагу, тому бесіду з пасажирами, розмову телефоном та інше ліпше відкласти до зупинки.

Спотворення

Довіряти 100% зору також не варто. Іноді здається, що простору попереду і з боків більш ніж достатньо, насправді його може бути значно менше. Це пояснюється властивостями даного погодного явища.

Не плутайте фари

Багато хто вважає, що дальнє світло – найкраща ідея, насправді високо спрямований промінь тільки відбиватиметься від крапель. Відповідним варіантом буде саме протитуманні. У крайньому разі використовуйте фари ближнього світла.

Почекати

Якщо опустився дуже густий туман, краще його перечекати. Можна з’їхати на узбіччя, при цьому обов’язково увімкнувши попереджувальні вогні, аварійку.

Досить дотримуватися цих простих порад і туман не стане складністю для водія.