Успешный город

Понад 1 тис. злочинів РФ встановлено на звільнених територіях Харківщини — деталі від прокуратури

До сьогодні, через два місяці після деокупації територій Харківської області, правоохоронні органи встановлюють нові обставини та факти злочинів, скоєних у регіоні російськими військовими злочинцями. Наразі таких фактів встановлено вже понад 1 тис. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

За його словами, з кожним днем, з кожним тижнем після деокупації правоохоронці дізнавалися все більше інформації про різноманітні злочини.

“До сьогодні, хоча вже минуло понад два місяці з моменту деокупації, ми встановлюємо нові обставини, нові факти злочинів, скоєних російськими злочинцями. На даний момент вже таких фактів понад 1 тис. Це стосується і крадіжки майна, вивезення техніки сільгосппідприємств, комерційної техніки інших підприємств, тортур тощо”, — зазначив Чубенко.

Прокуратура та поліція активно допитує свідків, встановлює та відтворює обставини під час окупації за допомогою осіб, взятих у полон Збройними силами України, уточнив спікер.

“Також нам допомагають місцеві жителі, які і під час окупації передавали частково інформацію і після деокупації активно надають свідчення”, — доповнив він.

Щодо можливості встановлення вини та причетності конкретних військовослужбовців Російської Федерації до конкретних дій, то це реально і можливо, запевняє Чубенко.

“В анонсах роботи Харківської обласної прокуратури ми неодноразово публікували інформацію про очні та заочні підозри. Очно — це коли особисто вручають підозру, а заочно, коли немає фізичного доступу до нього. Це найчастіше військовослужбовці, що перебувають на території Російської Федерації. Вручалася їм підозра за ті дії, які вони робили під час перебування на території Харківщини. І це не абстрактні звинувачення у порушеннях законів, звичаїв війни, не абстрактні звинувачення у тому, що вони вторглися на територію України. Це конкретні звинувачення у конкретних обстрілах, наказах, що вони віддавали. Ці обставини ми змогли відтворити за допомогою військовополонених, які розповідали про все”, — зазначив Чубенко.

Він також наголосив, що обласна прокуратура активно співпрацює зі спеціалізованими розвідувальними органами, які за допомогою спеціального обладнання та іншими способами, здобувають доказову базу.

“Це і радіоперехоплення, телефонні розмови, документація, яка дає можливість нам висувати конкретні обвинувачення конкретним особам у конкретних злочинах”, — резюмував Чубенко.