Успішне місто

Незважаючи на війну: харківські виші – у топ-3 найпопулярніших в Україні

Харків за результатами вступної кампанії 2022 року посів третє місце в Україні за кількістю абітурієнтів після Києва та Львова. Про це повідомив “Суспільному” директор Департаменту науки та освіти Харківської обласної військової адміністрації Олексій Литвинов.

“Хоча всі інші роки ми мали друге місце. Але з огляду на, в яких умовах зараз Харків перебуває, третє місце вартує навіть першого, тому що величезна кількість батьків і дітей говорили: “Вчитися тільки в Харкові”, – зазначив він.

Щодо професійної освіти, за словами Литвинова, вчителі докладають максимум зусиль, щоб сформувати ефективну модель поєднання як професійної складової, так і звичайного навчання.

“Сподіваємося, що практика з виробничих професій, яких у нас у Харківській області відкрито 97, проходитиме на підприємствах нашої області. Збереглися не всі профтехучилища, тому що, наприклад, ті, що залишилися в Куп’янську… їх фактично немає. Їх приміщення та інфраструктура захоплені окупаційною владою, їх директори та адміністрація поїхали. В Ізюмі така сама ситуація”, – сказав директор Департаменту науки та освіти ХОВА.