Успішне місто

Не впізнати: ТОП-5 знакових будівель Києва, які змінилися з плином часу (ФОТО)

Архітектура має змінювати життя городян на краще. Бо місто – це також і комфортне середовище для комунікації та соціальної активності. З часом, будівлі та споруди змінюються під нові вимоги часу та модернові рішення з функціональності.


Центральний вокзал у Києві

Перший вокзал «Київ-Пасажирський» було збудовано ще у XIX столітті, до 1870 року. І тоді він був зовсім несхожий на сучасний.

На початку XX століття в 1914 році будівлю перебудували, оскільки пасажиропотік збільшився. Новий вокзал став за стилем вже ближче до нинішнього, проте під час Другої світової він сильно постраждав і відновлювали його вже наприкінці 1940-х.

Пізніше залізничний вокзал кілька разів реконструювався. Окрім оновлення основної будівлі, з’явився новий Південний корпус.

Будівля Національного банку

Нинішня будівля Національного банку України на Інститутській вулиці була збудована у 1905 році. Спочатку вона мала два поверхи.

А ось у 1934 році будівлю вирішили розширити, збільшивши поверховість.

Стилістично, споруда залишилася такою ж, проте, стала досить масивною за рахунок висоти. Згадані дати, до речі, можна побачити на будівлі як згадки про роки його зведення.

НСК «Олімпійський» у Києві

Національний спортивний комплекс «Олімпійський» довгий час був відомий як Республіканський стадіон. Його історія розпочалася майже 100 років тому, у 1923 році. Він реконструювався, але аж до сучасності, стадіон являв собою відкриту чашу.

Зробити його сучасним комплексом вирішили до ЄВРО-2012, утворивши стадіон світового рівня. Масштабну реконструкцію здійснили у 2008-2011 роках.  

Театр на Подолі

Це один із найскандальніших об’єктів Києва. Будівлю на Андріївському узвозі почали будувати 2004 року, але вона не відповідала стилістиці навколишніх споруд.

Перебудували його до 2017 року, надавши сучасних мінімалістичних форм та стилю Лофт. Відкрита цегляна кладка, скло та темні тони.  

Софіївський собор у Києві

Спочатку будівля церкви взагалі мала іншу стилістику куполів і не була оштукатурена, як і більшість церков того часу.

Також були відсутні додаткові споруди комплексу та стіни. Вхідна дзвіниця теж з’явилася згодом. Причому вона мала три секції, і лише після однієї з реконструкцій стала вищою.

Джерело