Успішне місто

На Харківщині на одне робоче місце претендують 19 безробітних

Попит на робочу силу скоротився у пʼять разів. 

Кількість офіційно зареєстрованих безробітних в області за останній рік не змінилася. Роботу шукають 20 700 осіб. Але вакансій стало набагато менше. Кількість роботодавців, які надавали вакансії до служби зайнятості, зменшилася у два рази і склала 4200. Порівняно з серпнем минулого року попит на робочу силу скоротився у пʼять разів.

Серед безробітних стало більше чоловіків, рік тому їх було 36% серед усіх зареєстрованих у Службі зайнятості, зараз —  40%. Частка жінок, відповідно, зменшилася. 

“За професійним складом серед безробітних робітники завжди складали 50%, нині їхня частка підвищилася до 55%. Також удвічі, а саме до 8%, зросла частка безробітних, які мали найпростіші професії”, — розповіли в Харківській обласній службі зайнятості. 

За її даними, молодь у віці до 35 років, як і минулого року, становить 25% загальної кількості зареєстрованих безробітних. Середній вік безробітного залишився незмінним — 43 роки.

У загальній кількості актуальних вакансій у країні вакансії Харківщини складають 5% проти 9% торік. Конкуренція на вакансію у середньому по області зросла з 3 до 19 осіб на місце;

“Середня заробітна плата у заявлених вакансіях зросла на 10%, порівняно з серпнем минулого року, і на кінець серпня поточного року склала 9106 гривень. Заробітна плата зросла в усіх сферах економіки області, крім будівництва, операцій із нерухомим майном, фінансової та страхової діяльності. Найбільший розмір заробітної плати пропонується у галузі постачання електроенергії — у середньому 13 000 гривень”, — поінформували в службі зайнятості.