Главная / Главное / На порятунок Шарівського палацу у 2018 році витратили понад 1 млн грн

На порятунок Шарівського палацу у 2018 році витратили понад 1 млн грн

У 2018 році на відновлення Шарівського палацу з обласного бюджету було спрямовано 1,3 млн грн

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської облради з посиланням на керівника обласного комунального підприємства “Знахідка”, на балансі якого знаходиться палацово-парковий комплекс “Садиба”, Валерію Попову.

За її словам, з січня по листопад 2018 року територію комплексу відвідало 18,7 тисяч осіб. Вартість квитка складала 25 грн – дорослий, 15 грн – дитячий.

Попова нагадала, що з 2018 року почала реалізовуватися обласна програма збереження архітектурної спадщини на період до 2023 року, якою передбачені ремонтно-реставраційні роботи у “Садибі” у смт Шарівка Богодухівського району. Для реалізації програми облрада передбачила 1,3 млн грн.

У рамках програми у минулому році реалізували низку заходів, серед яких – розробка науково-проектної документації для реабілітації “Садиби” (190 тис. грн) та проектно-кошторисної документації на виконання першочергових протиаварійних робіт (810 тис. грн), що були проведені у два етапи.

Обов’язковим заходом було занесення комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, для виготовлення необхідної облікової документації було витрачено 98 тис. грн. Розроблений також історико-архітектурний опорний план смт Шарівка для визначення межі історичного арсеналу та режиму використання території (199,5 тис. грн). На сьогодні зазначена науково-проектна документація знаходиться у стадії погодження на місцевому рівні, після чого буде передана на затвердження в Міністерство культури.

Окрім того, територію комплексу підключили до інтернету та встановили камери відеоспостереження. На 2019 рік заплановано продовження ремонтно-реставраційних робіт.

Обо мне - city.successful@gmail.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *