Успішне місто

На Харківщині розмінували 40 кілометрів ліній електропередач

У першу чергу піротехніки обстежують автомобільні дороги та території, де розташовані лінії електропередач і газогони.

З початку деокупації піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій та вибухотехнічні підрозділи Національної поліції знешкодили 11 500 вибухонебезпечних предметів. Роботи тривають. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін.

“Усього від початку деокупації нашими службами було обстежено 600 гектарів територій та 116 кілометрів автодоріг. Так само триває розмінування критичної інфраструктури, що дозволить нам швидко відновлювати життєзабезпечення громадян. Наприклад, було розміновано понад 40 кілометрів ліній електропередачі, майже 50 кілометрів газогонів. Усього виявлено і знешкоджено 11,5 тисяч вибухонебезпечних предметів”, — сказав Єнін.

За минулу добу перевірили майже 11 гектарів територій у Харківській області та чотири кілометри автодоріг, які мають критичне значення для відновлення життєзабезпечення населення та для забезпечення потреб Збройних сил України, два кілометри ліній електропередач в Ізюмському та Чугуївському районах. Виявили близько 600 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Як зазначив Євгеній Єнін, усі розрахунки піротехніків ДСНС та вибухотехніків Нацполіції максимально сконцентрували для роботи на деокупованих територіях Харківської області. Швидкість розмінування залежатиме не тільки від спроможностей українських служб, а й від рівня допомоги з боку міжнародних партнерів.

“Йдеться насамперед про створення можливостей для якомога швидшого відновлення енергопостачання, зв’язку, інших об’єктів критичної інфраструктури, житлових приміщень. Саме це є першочерговим фокусом піротехніків Державної служби з надзвичайних ситуацій і вибухотехніків Національної поліції”, — сказав Єнін.