«Мова єднає»: В Харкові відзначили День українського суверенітету

«Мова єднає»: В Харкові відзначили День українського суверенітету

Акція «Мова єднає» відбулася 16 липня поблизу намету «Все для перемоги». Присвячена вона була як Дню суверенітету, так і набуттю чинності нового мовного закону, який на офіційному рівні закріплює статус української як єдиної державної.

«Цей закон регламентує дуже важливі правила, варіанти вживання мови, – розповів фронтмен гурту «Папа Карло» Василь Рябко, – який нарешті ставить крапку на тому, як і де саме має вживатися державна мова. Він так само про те, що держслужбовці мають знати мову, про вживання її в засобах масової інформації. Закон абсолютно не регламентує вживання мови побуті, але він регламентує те, що називається офіційною мовою. І він дуже на часі. Якщо його не скасують, він припинить спекуляції на всіх цих мовних штуках, які відбуваються перед кожними виборами».

За словами музиканта, цей закон треба було прийняти ще в 1991 році. Він вже тоді був на часі, які і декомунізація, і повалення пам‘ятників Леніну. Рябко переконаний, що це все є ланками одного ланцюга.

Під час заходу відбулися виступи музикантів, поетів та літераторів. Вони співали пісень та зачитували вірші українською, а також говорили про значення мови для життя суспільства.

«Українська мова – вона у всіх нас є на генетичному рівні, – зазначила письменниця Юлія Баткіліна, – навіть російськомовні люди, щоб витривати якісь речі, які в них ще бабуся говорила, мають спеціально навчатися. Щоб російська у них була чистою. Вони кажуть, що не знають української мови, не розуміють її, але в когось якесь слівце та й знайдеться. І тому я думаю, що вона об‘єднує нас всіх. Бо ми всі з цієї країни».

Джерело: https://varta.kharkov.ua/news/city/1206962

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *