Успішне місто

Коктейльний бар Saint Bar біля Національної опери

Saint Bar – це новий заклад на вулиці Хмельницького. Формат визначають як «класичний коктейльний бар у готелі, але без готелю». Відкриття відбулося 11 листопада.

Saint Bar – це коктейльний бар на вулиці Богдана Хмельницького навпроти Національної опери України. Заклад відкрили поряд із рестораном французької кухні Citronelle, за запуск відповідає засновниця Citronelle Марія Дідковська. Розповідає, що відкрила бар разом з найкращою подругою Мар’яною Павлович-Томовскі.

«Ми хотіли створити місце, куди прагнутимуть потрапити. Це місце для усвідомлених людей, які зробили себе самі та які цінують якісне дозвілля. Наша мета – перезавантажити світське життя Києва», – розповідає Дідковська. «У Києві люблять нові місця, але вони залишаються новими тільки певний час. Ми ж хотіли створити заклад із новою культурою проведення часу, який не підвладний часу, але водночас іде з ним у ногу. Як і у випадку з Citronelle та нашою соціальною ініціативою з популяризації класичної музики [«Відкрита музика міста»], ми вважаємо це нашим, хай і маленьким, внеском у розвиток суспільства», – додає Павлович-Томовскі, яка також є координаторкою проєкту Дідковської «Відкрита музика міста».

Saint Bar розташований у будівлі між посольством Німеччини та БЦ Leonardo на вулиці Хмельницького. У закладу приблизно 260 м² та орієнтовно 100 посадкових місць. Простір розділений на дві зали: в першій візуальним центром є контактна барна стійка у формі еліпса, у другій передбачили винятково низьку посадку салону. Біля входу гостей зустрічає гардеробна.

Формат класичного коктейльного бару визначає і підхід закладу до коктейльної карти й меню. «В основі має бути класика – зразкова, чиста, красива. Звичайно, світ вимагає появи нових цікавих авторських коктейлів. Ми націлені на роки вперед, тому, можливо, вони також колись стануть класикою», – розповідає засновниця Марія Дідковська.

Акцент роблять на класичні коктейлі, але пропонують також твісти на класику й авторські поєднання, каже бар-менеджер Олексій Костенюк, який має досвіду запуску київського S34 Haircuts & Cocktails, одеського 12 Monkeys і віденського Tuya Restaurant. «Ми довго думали, якими мають бути коктейлі в Saint Bar, – каже Костенюк. – Відповідь знайшли, коли прийшли до епохи Ренесансу, який визначали передусім релігійні мотиви. З цією тематикою коктейльне меню дозволило розкрити суть Saint Bar».

З коктейльної карти:

St. Bloody Mary – 320 грн

Hanky Panky – 350 грн

Last Word – 350 грн

Negroni – 420 грн

Landscape – 350 грн

Fratolla – 350 грн

Dante – 420 грн

Michelangelo – 420 грн

Fresco – 440 грн

Decameron – 450 грн

За кухню Saint Bar відповідає шеф-кухар Михайло Марчук, який до цього працював у Норвегії. «Ми йшли за прикладом класичних барів у готелях: аналізували меню закладів, які нам подобаються, щоб це було і смачно, і зручно в барному форматі. Якщо вдень гість може з’їсти стейк, то ввечері, наприклад, тартар, бургери чи клаб-сендвічі», – розповідає Дідковська.

Як приклади – мінібургери (630 грн), які готують із телятиною, чедером, брі та фуагра. Також у категорії «похмільний» сендвіч (580 грн) із пастрамі, грюєром і медовим вінегретом і два різновиди лобстер-ролів (1050–1800 грн). Окремі пропозиції – із сіфуд-бару (390–2700 грн), устричного бару (1200 грн) та бару тартарів (370–690 грн).

З меню:

Хумус із хрусткими овочами – 240 грн

Витримана в’ялена яловичина Cecina – 280 грн

Овечий сир із трюфелем – 260 грн

Вегетаріанські спрінг-роли з овочами й шиїтаке – 240 грн

Сендвіч із беконом, салатом і томатами – 410 грн

Севіче з лосося – 360 грн

Стріплойн із салатом – 1200 грн

Тартар із яловичини – 480 грн

Лобстер-рол Saint – 1050 грн

Фетучині з лобстером і соусом біск – 1200 грн

Шоколадний мус із карамелізованими горіхами – 240 грн

У розділі основних страв пропонують стейк із шотландського лосося зі спагеті з молодої картоплі та соузом беарнез (480 грн), татакі з тунця Bluefin із соусом понзу (580 грн) і мармурову яловичну вагю на грилі із грибним соте (2400 грн). На десерт – ягідний салат із яблуками та вершками, витриманими на троянді (240 грн) і цитрусовий тарт з італійською меренгою та лимонним кремом (240 грн), а також фірмове морозиво (180 грн) і полуницю зі збитими вершками (1250 грн).

місто Київ, вулиця Хмельницького, 23
12:00–02:00 (з неділі до четверга), 12:00–04:00 (п’ятниця та субота)

INSTAGRAM

Джерело