Як українці ставляться до ідеї перенести святкування Різдва – опитування

Як українці ставляться до ідеї перенести святкування Різдва – опитування

За останні роки підтримка перенесення святкування зросла.

Чверть опитаних українців підтримують.

Про це йдеться у результатах опитування Соціологічної групи Рейтинг, яке відбувалося 5-8 грудня 2019 р.

Разом з цим, ще 7% зазначили, що їм байдуже це питання і 4% — не змогли відповісти.
Як зазначається, у динаміці зросла кількість тих, хто висловлюється на підтримку перенесення дати святкування Різдва — 2016 року лише 15% підтримували цю ідею, 69% – були проти.

Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на Заході: 43% підтримують і майже стільки ж не підтримують. У інших макрорегіонах опитані скоріше проти перенесення: у Центрі 23% – за і 66% – проти, на Півдні – 15% і 74% відповідно, на Сході – 14% і 74%. Дещо більше підтримують цю ініціативу більш забезпечені та опитані середнього й старшого віку.

Аудиторія: мешканці України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за регіонами, типом поселення, віком, статтю. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. 

Нагадаємо, Православна церква України не проти зміни церковного календаря, але там вважають, що це «не на часі». Тож найближчим часом переносити святкування Різдва там не збираються. Очільник ПЦУ Епіфаній пояснив,

ПЦУ не проти, але є проблеми. Епіфаній розповів, коли змінять дату святкування Різдва


Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/yak-ukrayinci-stavlyat-do-ideyi-perenesti-svyatkuvannya-rizdva-opituvannya-1464795.html

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *