ФОТО БЮЛЕТЕНІВ ТА ЧОРНИЙ КІТ НА ДІЛЬНИЦІ: ЯК ПРОХОДИЛИ ВИБОРИ НА ХАРКІВЩИНІ

ФОТО БЮЛЕТЕНІВ ТА ЧОРНИЙ КІТ НА ДІЛЬНИЦІ: ЯК ПРОХОДИЛИ ВИБОРИ НА ХАРКІВЩИНІ

Кореспондент «Прямого» Наталя Білокудря розповіла, як проходив процес голосування за президента України у Харкові.

На Харківщині всі виборчі дільниці (1681 дільниця) відкрились вчасно. З незначними затримками лише дві дільниці, розташовані в місті та області, все ж таки розпочали свою роботу.
Джерело: https://prm.ua/foto-byuleteniv-ta-chorniy-kit-na-dilnitsi-yak-prohodili-vibori-na-harkivshhini/

За словами голови ДВК Тетяни Печеніжської, на дільниці №157 у старому центрі на вулиці Данилевського всі в зборі були ще за годину до офіційного відкриття. Жінка не могла приховати хвилювання. Зібирала всіх членів комісії і одностроєм вони пішли за бюлетенями і поставили пломби на урнах. Печатку, втрата якої карається законом, голова ДВК носить в кишені і весь час перевіряє її наявність .

«Це мої три роки, а що ви думаєте?» — сказала голова ДВК про печатку.

Коли час ікс настав, прийшов перший виборець і за півгодини дві скриньки для голосування були застелені бюлетенями, завдовжки середній рушник.

«Голосування йде, як ви самі бачите. Народ потрохи йде, але у нас спальний район, всього 47 хвилин як ми відкрилися, а в основному буде наплив, після 10-ї. Я просто знаю по собі, раніше 10-ї цей район не виходить нікуди, навіть в магазин. А після 10-ї починається движняк, і довго довго до ночі», — розповіла голова ДВК № 157 у Харкові.

Голосування проходило і у спецдільницях. Можливість віддати свій голос мали військовослужбовці, які були поранені, або проходять лікування у харківському шпиталі. Дільниця тут одна. Відкрилася вона о восьмій годині ранку і вже близько дванадцятої волевиявлення сягнуло вісімдесяти відсотків. Здебільшого настрої виборців — прагнення змін. Своїх кандидатів деякі молоді воїни обирали серцем.

«Головне аби людина була хороша і все! Якщо нормальна, а то всі різні ті говорять одне, роблять зовсім інше. Я так посудив, подумав, з них вибрав одного, такого як для мене самий підходящий кандидат, за нього проголосував», — прокоментував військовослужбовець Юрій Рибак.

А от Інна Нємолод, яка теж є пацієнткою шпиталю вважає, що головне це проявити свідомість на виборах.

«Як кожен громадянин України, проявила свою громадянську свідомість, прийшла проголосувати. Зробила свій вибір. Найголовніше — це, напевно, думати про народ, дотримуватися, найголовніше, щоб людям було краще», — прокоментувала Інна Нємолод.

За даними поліції, станом на 18 годину 31 березня поліція Харківської області зареєстрували 154 повідомлення про порушення виборчого законодавства. 43 з них це повідомлення про порушення у списках, на другому місті (25 порушень) це фото бюлетенів, інше то псування бюлетенів тощо. Бійок на виборчих дільницях не зафіксовано. Кримінальних проваджень не відкрито.

Кумедний випадок стався на одній з дільниць – в розпал голосування спостерігачі зафіксували як з кабінки виходить чорний кіт,і далі йде до столиків учасників виборчого процесу. Тварину ніхто не чіпав.

За перебігом подій слідкуйте У великому марафоні «Вибори-2019». Окрім наших звичайних стаціонарних студій, працюють ще три виїзних: у ЦВК, на Софійській площі та Майдані Незалежності.

Інформацію з регіонів України повідомляють наші кореспонденти, також постійно з нами на зв’язку будуть США, Франція, Велика Британія та інші країни світу.

Телеканал працюватиме в режимі нон-стоп і наші ведучі не підуть з ефіру поки не дізнаються результати голосування у першому туру разом із глядачами.

31 березня екзит-пол «Прямого» та центр Socis оприлюднили результати опитування в ході першого туру виборів президента України. Згідно результатів якого свій голос віддали за Володимира Зеленського 29,2% виборців, за Петра Порошенка — 19,2%, за Юлію Тимошенко — 13,7%, за Юрія Бойка — 9,2% та Анатолія Гриценка — 7,9% виборців.

Результати дослідження — станом на 19.00. Було опитано 15405 виборців. Рівень досяжності дослідження (Response Rate) — 72,5%. Охопило дослідження 430 виборчих дільниць.

Leave a comment

Send a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *