Успешный город

Дзвіницю Софійського собору реставруватимуть

У дзвіниці Софійського собору в Києві почнеться ремонт.

В Національному заповіднику “Софія Київська” почали розробку комплексного проекту на проведення ремонтно-реставраційних робіт, повідомляє “Релігійно-інформаційна служба України”. “Зараз ми робимо перші кроки. Обстежуємо конструкцію дзвіниці, вивчаємо архіви, робимо геологічні дослідження. Ведеться розробка комплексного проєкту реставрації дзвіниці Софійського собору”, – розповів заступник гендиректора з реставраційних робіт заповідника Вадим Кириленко.

Дзвіницю востаннє реставрували 20 років тому. “Це планові роботи. Ми подавали заявку на виділення коштів. Цього року за програмою “Велике будівництво” нам виділили невелику суму – 2,4 мільйона гривень. Але цих коштів достатньо, щоб розробити комплексний проект реставрації”, – сказав Кириленко. 2000 року реставратори займалися позолотою купола та ремонтом фасадної частини. “Багато чого тоді не було зроблено, наприклад, дерев’яні елементи купола дзвіниці залишилися старими.

В останній раз вони змінювалися в 1979 році. Є місця на дзвіниці, де помічені явні пошкодження. Той же фасад вже не ремонтувався 20 років – це великий термін для таких будівель. Є місця, де ліпнина вимагає зміцнення і вже відходить фарба”, – каже він. Розробка проекту займе рік. Стільки ж триватиме експертиза та отримання дозволів.

Джерело: https://khreschatyk.news/dzvinytsyu-sofijskogo-soboru-restavruvatymut/