Успішне місто

Дерусифікація Києва: В електронному рейтинговому голосуванні за перейменування міських об’єктів українці віддали понад 6,5 мільйона голосів

У застосунку «Київ Цифровий» завершили рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами, повідомляють у Київраді.

Загалом отримали понад 6,5 мільйонів голосів.

Зокрема, найбільше голосів набрали пропозиція перейменувати провулок Чехова на Отаманський та провулок Лермонтова – на Вітовецький. Результати голосування можна переглянути тут.

До голосування включили 296 об’єктів, відібрані експертною комісією. Туди ввійшли спеціалісти Українського інституту нацпам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені Грушевського, Інституту українознавства імені Крип’якевича, Інституту мовознавства імені Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Шевченка.

Результати передадуть до Київради для розгляду й експертизи.

Голосування в додатку «Київ цифровий» запустили 15 червня, воно тривало 5 днів.

У Києві спочатку пропонували перейменувати понад 460 вулиць та об’єктів. До 1 травня Київрада приймала пропозиції щодо нових назв. У КМДА пояснювали, що перейменовувати будуть лише ті вулиці з переліку, «дерусифікацію» яких підтримають кияни.