Успішне місто

10 фактів про Харків, які ви могли не знати

1.Одна з версій походження назви «Харків» – ім’я козака Харка. Ця історія є легендою, як і, можливо, існування самого козака Харка.

2. У Харкові народився Юрій Кнорозов, якого визнають у всьому світі одним з найкращих дослідників майя. Він називав себе «кабінетним ученим». Дослідник потрапив у Латинську Америку лише один раз у віці 68 років. Його запросив президент Гватемали. Юрій Кнорозов був кавалером ордена Ацтекського орла (Мексика) та Великої золотої медалі (Гватемала).

3.У 20-х місто було осередком культури і виконувало функцію столиці УРСР. Тут «хуліганила» тусовка модерністів, серед яких: Лесь Курбас, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Василь Єрмілов…

4. Харківський художній музей – один із найбільших в Україні. Зараз у колекції музею 20 000 творів мистецтва. Окрім виставок, тут відбуваються концерти класичної музики.

5. Варвара Каринська, яка народилася в Харкові, отримала премію «Оскар» за дизайн костюмів. Йдеться про стрічку «Жанна д’Арк» 1948 року.

6. Найвідомішим харківським безумцем є Олег Мітасов. Він обписував простір навколо себе, – стіни, двері, меблі, – різними словами на кшталт «бред», «воля», «земля». Написи досі збереглися на стінах його будинку.

7. У Харкові є легендарний кондитерський магазин «Ведмедик», який був відкритий у 1896 році. Це історія про те, як маленька крамниця із солодощами перетворилася на велику кондитерську фабрику.

8. Харківський Держпром вважають першим радянським хмарочосом. Будівництво 13-поверхової будівлі завершили у 1928 році. 

9. Місце сили андеграундного Харкова – клуб «Живот». Цьогоріч закладу 21 рік. У 2000-х він був аналогом київського Сloser. Серед інших важливих музичних місць Харкова – культурний центр DK Art Area та музичний простір «Культура Звуку».

Залишити відповідь